GADA NOGALEI – JAUNA GRĀMATA

nokapt-no-sliedem-1

GANDRĪZ AUTOBIOGRĀFISKS STĀSTS

– Jutos izdedzis, iztukšots un nolietots, neredzēdams izeju, pat ne virzienu, kādā man vajadzētu turpmāk doties.

Autors savu stāstu sāk ar šodien tik ierasto izdegšanas sindromu. Nepārtraukts, ikdienišķs stress, nesamērīgi augsta darba slodze, spēku izsīkums, darbs bez gandarījuma… Cik pazīstama situācija daudziem no mums!

Un vēl – attiecību krīze. Viens. Noguris. Apjucis. Kurp iet? Kā dzīvot?

 nokapt-no-sliedem-2

 

 

NEGAIDĪTS RISINĀJUMS

Pēkšņs senas paziņas Džīnijas ieteikums: – Pēc divām nedēļām Krievijā savu trīs nedēļu semināru vadīs skolotājs, vārdā Devagīts Viņš ir anglis, taču daudzus gadus nodzīvojis Indijā, kur apguvis dažādas garīgas prakses un izveidojis arī savas, speciāli Rietumu prātiem domātas. Pasākums ir starptautisks, tur sabrauks ļaudis no visas pasaules…

Autors daudz nedomā. Viņš dodas uz šo, sev sākumā tik neizprotamo, pasākumu.

SKOLOTĀJS SWAMI DEVAGĪTS UN AKTĪVĀS MEDITĀCIJAS

Šo grāmatu autors Swami Rachayati (Ģirts Ančevskis) ir veltījis pateicībā visiem Gājējiem, ar kuriem esam kaut uz brīdi satikušies šajā Ceļā un īpaši izcilā Skolotāja Swami Devagīta piemiņai.

Soli pa solim, Skolotāja vadīts, autors iepazīst aktīvās meditācijas, kas iesākumā rada viņā šoku un neizpratni.

Daudziem, dzirdot vārdu “meditācija”, prātā nāk lotosa pozā sēdošs vai guļošs cilvēks, aizvērtām acīm. Taču šī nebūt nav vienīgā meditācijas forma.

Aktīvās, dinamiskās meditācijas norit ātri, intensīvi un fundamentāli salauž senus, iedzīvojušos prāta un ķermeņa modeļus, kas iesloga cilvēku pagātnē. Tās palīdz aizvadīt spriedzi un apslāpētās emocijas, kā arī dāvā krietnu tiesu enerģijas. Diemžēl mūsdienu cilvēks vairs nesmejas  no sirds, nedzīvo no sirds, vispār neko nedara no visas sirds. Smadzenes aizvien tiecas ieviest sistēmu, darīt visu matemātiskāku, un sirds tiek apslāpēta. Haotiskā metodoloģija vispirmām kārtām nepieciešama, lai apziņas centru no smadzenēm pārvirzītu uz sirdi. Pašu svarīgāko nav iespējams uzzināt ar smadzeņu palīdzību, jo, funkcionējot smadzeņu līmenī, cilvēks nav saskaņā ar saknēm, no kurām cēlies.

Skolotāja Devagīta vadīts, autors šai grāmatā pamazām maina savu priekšstatu par sevi pašu un  savu apkārtējo pasauli, pamazām piedzīvojot to, ko dēvē par transformācijas procesu.