MEDITĀCIJAS AIZŅEMTIEM CILVĒKIEM

meditacija-aiznemtiem

JAUNA MEDITĀCIJU GRĀMATA

Septembrī apgāds “Sētava” lasītājiem piedāvā jaunu indiešu garīgā skolotāja Ošo grāmatu: ”Meditācijas aizņemtiem cilvēkiem”. Tās ir meditācijas, kas ļauj atslābt no saspringuma un stresa pavisam īsā laikā. Nevajag nedz jogas paklājiņu, nedz klusu, vientuļu vietu. Šo meditāciju būtība – iesaistīt meditatīvo domāšanu ikvienā ikdienas nodarbē. Lietišķā sanāksmē, saskarsmē ar klientiem vai gaidot lidmašīnu lidostā…

“Izmantojiet meditācijai ikvienu brīdi! Desmit minūtes, kad esat dušā, piecas minūtes pusdienojot, trīs minūtes, gaidot liftu, – un jūs sajutīsiet, ka meditācija piepilda jūs ar enerģiju!” iesaka Ošo.

 

Neliels ieskats grāmatā:

Ja ir stress, izmantojiet to kā radošu enerģiju. Pirmkārt, pieņemiet to! Nav vajadzības ar to cīnīties. Pieņemiet! Tas vienkārši vēsta: „Ir finanšu  problēmas, kaut kas nogājis greizi, tu vari kļūt par zaudētāju.” Stress vienkārši ir zīme, ka ķermenis gatavojas tikt galā ar šo situāciju. Ja jūs mēģināsiet atslābināties vai iedzersiet pretsāpju līdzekļus vai trankvilizatorus, jūs iesiet pret ķermeni.

 

Ķermenis ir gatavs risināt noteiktu samezglotu situāciju, noteiktu izaicinājumu. Priecājieties par izaicinājumu! Pat ja kādreiz jūs nevarat naktī gulēt, nav vajadzības raizēties. Izmantojiet stresa radīto enerģiju – pasoļojiet uz priekšu un atpakaļ, paskrieniet, dodieties pastaigā… Izplānojiet, ko jūs vēlētos darīt, ko prāts jums teic uzsākt. Labāk izmantojiet situāciju radoši tā vietā, lai mēģinātu aizmigt, kas nav iespējams. Prāts vienkārši ziņo, ka ķermenis ir gatavs tikt galā ar problēmu. Šis nav laiks, kad relaksēties. Relaksācija var notikt vēlāk.

 

Ja esat pilnībā izgājis cauri stresam, jūs nonāksiet pie relaksācijas automātiski, jums tikai jātiek līdz šai robežlīnijai, tad ķermenis atslābināsies pats. Ja jūs vēlaties atslābt pa vidu, jūs radāt grūtības, ķermenis nevar atslābināties stresa vidū. Tas ir tāpat kā, kad olimpiskais skrējējs ir gatavībā, gaidot starta pistoles šāvienu, gaidot signālu, un viņš aizskries, viņš lidos kā vējš. Viņš ir pilnībā saspringts. Tas nav laiks, kad norimt. Ja viņš iedzers trankvilizatoru, viņš būs nederīgs šajās sacīkstēs. Un, ja viņš atslābs un mēģinās sākt Transcendentālo meditāciju, viņš zaudēs pilnībā. Viņam ir jāliek lietā savs stress. …Stress mutuļo, skrējējs uzkrāj enerģiju. Viņš top arvien spēcīgāks, pilns ar enerģijas potenciālu. Tagad viņam jāizdzīvo šis stress un jāizmanto tas kā enerģija, kā degviela.

 

Hanss Selje nosauca šo stresa veidu jaunā vārdā: viņš to nodēvēja par eistresu. eiforija… Tas ir pozitīvs stress. Pēc tam, kad skrējējs būs pabeidzis skrējienu, viņš iekritīs dziļā miegā, problēma būs atrisināta. Tad, kad problēma vairs nepastāv, stress izzūd pats no sevis.

 

Izmēģiniet to arī jūs! Kad rodas stresa stāvoklis, nesāciet trakot, neizbīstieties no tā! Izdzīvojiet to, izmantojiet to, lai cīnītos. Cilvēkam piemīt milzu enerģija. Un, jo vairāk jūs to izmantosiet, jo vairāk jums tās būs.

 

Kad esat stresa situācijā, cīnieties! Dariet visu, ko varat, metieties iekšā it visā trakulīgi. Ļaujieties tam, pieņemiet un sveiciet to! Stress ir labs, tas jūs sagatavo cīņai. Un, kad tiksiet galā ar uzdevumu, jūs būsiet pārsteigts: iestājas liels atslābums. Un šo atslābumu neesat radījis jūs. Varbūt divas vai trīs dienas jūs nevarēsiet pagulēt, bet tad 48 stundas jūs nespēsiet atmosties, un tam tā jābūt!