OŠO ATZIŅAS

atzinas

Dzīve ir ciešanas un prieks; dzīve ir diena un nakts. Tā ir dzīvība un nāve. Tev ir jāizprot abi.

 

Mīli vairāk! Mīli bez nosacījumiem.

 
Vienmēr atceries – nav augstas virsotnes bez dziļas ielejas. Ja tu vēlies sasniegt debesis, tavām saknēm būs jānolaižas līdz elles dziļumiem.

 

Sāpes tevi biedē, tāpēc tu nespēj tās izprast, un tad tu nevari neko iemācīties.

 

Mēs zaudējam daudz, jo mums nepietiek drosmes.

 

Dzīve ir pilna nedrošības, pilna pārsteigumu — tur ir tās skaistums!

 

Katrs mirklis… tas ir viss.

 

Dzīve tevi negaidīs. Tā ir jādzīvo nekavējoties.

 

Novecot nenozīmē kļūt gudrākam. Ja jaunībā tu esi bijis muļķis un tagad esi kļuvis vecs, tu tik un tā būsi viens vecs muļķis, un tas ir viss.

 

Kā rast prieku? Lai izzūd ambīcijas. Tās ir šķērslis.

 

Ziedi ir izplaukuši, putni dzied, ir saule debesīs — svini to!

 

Prieks ir mūžīgs; laime — pārejoša.

 

Tu nevari būt mūžīgi harmonijā,  citādi tu vairs neapzināsies, kas ir
harmonija.

 

Pat, ja ceļš noved strupceļā, — tā ir tava pieredze, tu esi iepazinis nepareizo ceļu.

 

Es dzīvoju pēc saviem ieskatiem, es tevi neņemu vērā. Es vispār nevienu
neņemu vērā – jo, ja tu sāc ņemt vērā citus, tu nevari dzīvot savu dzīvi pa
īstam.

 

Par asprātīgu cilvēku tiek uzskatīts tāds, kurš zina, kā izkļūt no grūtībām, un par gudru – kurš zina, kā nekad tādās neiekļūt. Esi gudrs.

 

 
atzinas2

 

Drosmīgie iet uz nebēdu. Viņi meklē bīstamas iespējas. Viņu dzīves filozofija nav apdrošināšanas kompānijas filozofija. Viņu dzīves filozofija ir kalnā kāpēju, kaskadieru, sērferu filozofija. Un ne tikai ārēji viņi traucas pa viļņiem. Arī iekšējās jūrās. Ne tikai ārēji viņi rāpjas Alpu un Himalaju virsotnēs. Viņi meklē arī iekšējās virsotnes.

 

Dzīvi var nodzīvot tikai bīstami – nav cita veida, kā to nodzīvot. Tikai bīstamībā dzīve iegūst briedumu, augsmi. Cilvēkam jābūt piedzīvojumu meklētājam, vienmēr gatavam riskēt ar zināmo nezināmā dēļ.

 

Austrumos neviens vecai sievietei nesaka: – Tu izskaties tik jauna! – Gluži otrādi. Vecums ir cienījams, to mīl, un, ja kādam pateiksit, ka viņš izskatās jaunāks par saviem gadiem, tas būs sava veida apvainojums.

 

 
atzinas2

 

Mīlestība nozīmē – dot. Alkas un iekāre nozīmē – ņemt.
Iekāre tikai grib un nekad neko nedod, bet mīla tikai
dod un dod un nekad neprasa neko pretī. Tā ir beznosacījumu
došana.

 

Mīlestība neko nezina par pienākumu. Pienākums ir
slogs, formalitāte. Mīlestība ir prieks, dalīšanās ar otru.
Mīlestība ir brīva un nepiespiesta.

 

Cilvēks, kas izgudroja divguļamo gulta, bija viens no cilvēces
lielākajiem ienaidniekiem. Pat gultā nav brīvības! Jūs nevarat kustēties, otrs cilvēks ir jums blakus…

 

Mīlestībai ir jāspēj dot brīvību, nevis jāuzliek mīlošajiem jaunas važas. Mīlestībai jādod jums spārni un jāatbalsta jūs, lai jūs lidotu, – cik augstu vien iespējams.

 

Tikai lietas var piederēt. Mīlestība dod brīvību. Mīlestība ir brīvība.

 

Mīlestība ir plašas debesis. Mīlēt nozīmē pacelties spārnos.
Bet bezgalīgās debesis, protams, izraisa bailes.

 

Mīlestība ir kāpnes. Tā sākas ar vienu cilvēku, tā beidzas ar visu. Mīlestība ir sākums, beigas ir Dievs.

 

Mīlestība ir viens no tiem vārdiem, ko ikviens lieto
un neviens neizprot.

 

Mīlestība saista, bet tā nav attiecības. Attiecības ir kaut kas pabeigts. Attiecības ir lietvārds. Punkts ir pielikts, medusmēnesis ir beidzies.

 

Vispirms vīrietis skrien pakaļ sievietei, un sieviete mēģina aizbēgt. Tiklīdz vīrietis ir noķēris sievieti, nekavējoties visi apstākļi mainās. Tad vīrietis sāk bēgt, un sieviete sāk dzīties pakaļ.

 

Ja brīvība un mīlestība var būt jūsu, jums neko vairāk nevajag. Jūs to jau esat ieguvis – tieši tāpēc jums ir dota dzīve.

 

Visas sievietes pēc mīlēšanās ar vīrieti mazliet noskumst. Viņas jūtas maldinātas, piekrāptas, jo vīrietis aizgriežas un aizmieg. Kas ir pabeigts, tas ir pabeigts!

 

Laulība ir vajadzīga tāpēc, ka nav mīlestības. Ja ir patiesa
un īsta mīlestība, laulība nav nepieciešama.

 

Tuvība ir laba lieta, un palikt vienās attiecībās ir skaisti, bet galvenais, kas nepieciešams, ir mīlestība. Ja koks ir iesakņojies tādā vietā, kur ir tikai akmeņi, un tas koku nogalina, tad labāk to pārstādīt.

 

Visgudrākie ir seksuālākie cilvēki. Jāsaprot, ka mīlestības enerģija pārsvarā ir gara spēja. Ja jūs nespējat mīlēt, tad esat noslēgts, nejūtīgs.

 

Dzīvība pastāv caur seksu. Sekss ir tās veids. Ja izprotat dzīvi, ja mīlat dzīvi, jūs zināsiet, ka sekss ir svēts, tas ir svētīts.

 

 
atzinas2

 

Vientulība ir pārprasta vienpatība. Tiklīdz savu vienpatību saprotat kā vientulību, viss konteksts mainās. Vienpatībai ir skaistums un bezgalīgs dziļums, tai piemīt pozitīvisms. Vientulība ir nabadzīga, negatīva, tumša, nomācoša. Vientulība ir tukšums.

 

Jūs nevarat vientuļu cilvēku padarīt nelaimīgu, jo viņš ir iemācījies dzīvot ar sevi un būt laimīgs ar sevi. Viens pats. Viņam ar to pietiek.

 

Savrupnieks ir izredzētais. Ko gan savrupnieks ir izvēlējies? Viņš ir izvēlējies tikai pats savu būtību. Un, kad izvēlaties savu būtību, jūs esat izvēlējies visa Visuma būtību.

 

Vienpatība ir augstākā īstenība. Cilvēks atnāk viens, un cilvēks aiziet viens. Bet starp atnākšanu un aiziešanu mēs veidojam daudz dažādu attiecību un cīnāmies, lai tikai sevi apmānītu… Patiesībā arī dzīvē mēs esam vieni.

 

Vientulība ir negatīvs stāvoklis, kā tumsa. Vientulība nozīmē, ka jums kāda pietrūkst. Jūs esat tukšs, un jums šai milzīgajā Visumā ir bail.

 

Attiecības ir vajadzīgas tiem, kas nespēj būt vieni. Attiecības veido divi vientuļi cilvēki. Divi cilvēki, kas ir vieni, satiekas, sazinās, sarunājas, bet viņi tik un tā paliek vieni. Viņi ir kā kalnu smailes, kā Himalaju virsotnes, kas slejas augstu debesīs virs mākoņiem. Divas virsotnes nekad nesatiekas, kaut arī tās zināmā mērā sazinās ar vēju un lietu, ar upēm un sauli, un zvaigznēm.

 
atzinas2

 

Tūkstošiem gadu jums ir stāstījuši, ka ceļš pie Dieva ir ļoti garš. Tas nav garš. Dievs nav kaut kur tālumā. Dievs ir jūsu elpā, Dievs ir jūsu sirdspukstos, Dievs ir jūsu asinīs, jūsu kaulos, jūsu kaulu smadzenēs. Speriet tikai vienu mazu soli – aizveriet acis un ieejiet sevī.

 

Dievs nav reliģijas centrs, nāve – ir. Bez nāves vispār nebūtu bijis nekādu
reliģiju. Tā ir nāve, kas cilvēkam liek tiekties pēc viņā saulē esošā, nemirstīgā, meklēt to.

 

Ja tu tici, tu arī neticēsi. Neviens nevar ticēt bez apšaubīšanas. Lai tas tiktu noskaidrots reizi par visām reizēm: neviens nevar ticēt bez apšaubīšanas. Katra ticība ir neticības piesegšana.

 

Nāves sākums ir piedzimšana. Tu mirsti katru dienu. Nāve ir process. Nāve ir šī procesa fināls. Nāve ir sākuma beigas.

 

Vairums cilvēku mirst, ķeroties pie dzīves. Viņi negrib mirt, un var saprast, kāpēc viņi nevēlas aiziet no dzīves. Tikai nāves brīdī viņi apzinās to faktu, ka nekad nav dzīvojuši.

 

Nāve ir viena no tām lietām, par kurām neko nevar pateikt, izņemot vienu – mēs dodamies atpakaļ mājās, mēs ejam uz to pašu vietu, no kurienes esam cēlušies. Mēs nezinām. Mēs nākam no kaut kāda nezināma avota, un mēs ejam atpakaļ uz šo nezināmo avotu.

 

Kad nāve atnāk pēc tevis pie tavām durvīm, ej tai līdzi pilnīgā izpratnē.  Mirsti ar smaidu sejā. Nāvei teic: „Esi laipni gaidīta. Es esmu tev gatavs.”

 

 
atzinas2

 

Kāds ir par tevi skaistāks – tas sāp. Kādam ir vairāk naudas – tas sāp. Citam ir vairāk zināšanu – arī tas sāp. Ir miljoniem lietu, kas tevi sāpina, tomēr tu neapzinies, ka patiesībā šīs lietas nav tās, kas tevi apbēdina. Tās tevi ietekmē tikai tava ego dēļ.

 

Ikviens cilvēks ienāk pasaulē ar noteiktu uzdevumu. Viņam kaut kas jāpaveic, jānogādā kāds vēstījums, jāpabeidz kāds darbs. Tu šeit neesi nejauši. Tu šeit esi ar noteiktu jēgu. Tev ir jāsasniedz kāds mērķis. Veselums ir paredzējis kaut ko īstenot – caur tevi.

 

Atceries, radošs cilvēks vienmēr tiecas visu izdarīt nepareizi. Ja tu vienmēr, kaut ko darot, ej pareizo ceļu, tu nekad nebūsi radošs, jo pareizais ceļš ir tas, ko atklājuši citi.

 

Dzīvo šai pasaulē, nelauzīdams galvu par to, kas būs rīt. Vai tu būsi uzvarētājs vai pieveiktais, tas nav svarīgi. Nāve atņems visu. Vai tu uzveic vai zaudē, nav būtiski. Vienīgais, kas ir nozīmīgi un allaž bijis svarīgi, – kā tu esi nospēlējis šo spēli. Vai tu esi izbaudījis to? – pašu šo spēli…

 
atzinas2